Sítě do oken

Ať už se nám to líbí nebo ne, musíme se smířit s tím, že k životu v našich podmínkách patří také všudypřítomný a otravný hmyz. Tento hmyz by nám možná ani tolik nevadil, kdyby se však držel co nejdál od našich obydlí a neznepříjemňoval nám život. Zcela běžná je totiž situace, kdy nám, během letních večerů, proudí do místnosti jeden otravný hmyzí návštěvník za druhým. Na výběr jsou dvě možnosti, jak těmto nezvaným hostům v cestě do našeho pokoje zabránit.

První možnost je poměrně nepraktická – přestat větrat a neotevírat okna ani dveře. To ovšem není dvakrát ideální řešení, vzhledem ke klimatu, jež bude poté ve vašem domě panovat. Druhá možnost již je o poznání příjemnější – vybavit všechna okna a dveře ve vašem domě praktickými sítěmi proti hmyzu. Sítě do oken jsou u nás stále poměrně málo využívané i přesto, že se jedná o nejjednodušší a nepraktičtější řešení, jak se vypořádat s otravným hmyzem. Okno vybavené sítí do oken lze totiž nadále zcela plnohodnotně využívat a není ovlivněn ani příliv čerstvého vzduchu do místnosti.

Sítě do oken jsou speciálně navrženy tak, aby při pohledu z místnosti co nejméně clonily ve výhledu, ale zároveň byla hustota síťoviny tak vysoká, aby nepronikl ani jediný komár apod. Sítě do oken jsou tvořeny obvodovým rámem, jež je vyráběn nejčastěji z hliníku a umožňuje montáž do jakýchkoliv současných oken a ze samotné síťoviny, vyráběné ze skelných vláken s plastovou úpravou. Údržba sítě do oken se omezuje pouze na občasné utření prachu, jež se na síti usadil.

Sítě do oken jsou tedy velmi praktickým pomocníkem, díky kterému se již nikdy nedostanete do situace, kdy budete vytrženi z příjemného spánku pronikavým bzučením bodavého hmyzu, jež si bude v klidu poletovat kolem vaší osoby a hledat vhodné místo k bodnutí.